Geg 16, 2016
3630 Views

AGAPANTAS – kambarinė daugiametė gėlė

Written by

Agapantas (Agapanthus umbellatus L. Herit.).

Lelijinių (Liliaceae) šeimos, kilęs iš Pietų Afrikos, daugiametis, labai puoš­nus žolinis augalas su ilgais, odiškais lapais ir mėsingomis, sforomis šaknimis. Žydi antroje vasaros pusėje, šviesiai mėlynais, piltuvėlio pavidalo žiedais, su­telktais į skėtinį žiedyną.

Dauginamas sėklomis ir kero dalijimu. Kadangi sėklos sudygsta tik po 4— 5 savaičių, todėl agapantą daug patogiau dauginti dalijant seną kerą. Be to, agapantas, išaugintas iš sėklų, žydi tik 5-6 metais, o dalijant kerą — antrais metais. Keras dalijamas rudenį, agapantui peržydėjus.

Žiemą agapantas laikomas šaltame (1-8°), sausame kambaryje ir relkar­čiais palaistomas. Balandžio pabaigoje statomas į šiltesnę, šviesią ir saulėtą vietą (laikomas famsoje visai nežydi). Žydintį agapantą reikia gausiai laistyti.

Agapantas persodinamas, kai vazone visa žemė esti apipinta šaknimis. So­dinamas į negilius, bet plačius vazonus. Žemių mišinys paruošiamas iš velėni­nės, mėšlinės žemės ir smėlio (santykiu 1:1:0,8). Augimo metu agapantas kas dvi savaites tręšiamas galvijų mėšlo (1 daliai mėšlo srutų imama 5 dalys van­dens) arba paukščių išmatų (1 daliai išmatų —10 dalių vandens) srutomis. Ge­rai patręštas agapantas išaugina nuo 20 iki 200 žiedų ir 1 metro ilgio žiedyn­stiebį.

Vasarą agapantą galima laikyti balkone, verandoje arba darže, įkasus va­zoną j žemę.


 

Šaltinis: LSD “Kambarinės žydinčios gėlės” ir wikipedia

Parašykite komentarą