Bal 4, 2016
8464 Views

Astilbė (Astilbe) daugiametė

Written by

Astilbė ( Astilbe )

Uolaskėlinių ( Saxifragaceae ) šeimos, 60-100 cm aukščio gėlė, kilusi iš Kinijos, Japonijos. Stiebas stačias, šakotas. Lapai plunks­niški, tamsiai žaliu arba rausvu blizgančiu paviršiumi. Žiedai balti, rožiniai, raudoni, purpuriniai, violetiniai, smulkūs, susitelkę į purų 20-30 cm ilgio šluotelės pavidalo žiedyną. Žydi liepos – ­rugpiūčio mėnesiais. Gentyje yra apie 30 rūšių, tačiau ne visos jos dekoratyvios.

Gėlynuose dažniausiai auginamos šios rūšys:

A. japonica Gray. 60-80 cm aukščio, baltais ir rožiniais žiedais:

japonica-Gray-astilbe-gele

A. davidi hort. – 180 cm aukščio, tamsiai rožiniais žiedais;

Astilbe-gele

A. x arendsii Arends – 60 cm aukščio, baltais, rožiniais, raudonais ir purpu­rtniais žiedais. Pastarosios rūšies yra puikių veislių.

astilbe-gele-arendsii-Arends

Kur tinka

Astilbės tinka lysvelėms apsodinti, grupėms sudaryti, skinti ir pražydinimui žiemą.

Kur auga

Gerai auga pavėsyje, lengvoje, puveningoje dirvoje. Žiemoja ne­pridengta. Vienoje vietoje (nepersodinta) gali augti 3-6 metus.

Dauginimas

Dauginama kero dalijimu ir sėklomis. Keto dalijimu dauginama pavasarį arba rudenį. Sėklomis astilbė dauginama retai ir daž­niausiai tik norint gauti naujas veisles. Sėklos sėjamos pavasarį arba rudenį į lėkštes ar vazonelius. Daiginama ir daigai laikomi pusiau pavėsyje, nuolat drėkinant žemę. Pirmaisiais metais paso­dintus į lysves daigus žiemai reikia pridengti lapais arba durpėmis.

Daugiametės gėlės


Šaltinis: O. Skreivienė „Gėlių auginimas“, gėlės ir wikipedia

Article Categories:
DAUGIAMETĖS GĖLĖS

Parašykite komentarą