Vas 26, 2023
239 Views

Begonijos yra didelė žydinčių augalų gentis

Written by

Begonijos yra didelė žydinčių augalų gentis, auganti tropiniuose ir subtropiniuose regionuose visame pasaulyje. Dėl patrauklios lapijos ir spalvingų žiedų jos populiarios kaip kambariniai ir lauko dekoratyviniai augalai.

Begonijos gali būti įvairių dydžių ir formų – nuo mažų, kompaktiškų augalų iki didelių, vešlių egzempliorių. Paprastai jų lapai būna blizgantys, asimetriški, lygūs arba tekstūruoti, o spalva gali būti nuo žalios, violetinės iki bronzinės. Begonijų žiedai paprastai būna nedideli ir auga kekėmis, o jų spalvos svyruoja nuo baltos iki rausvos, raudonos ir dar daugiau. Kai kurios begonijų rūšys taip pat augina efektingus, dekoratyvius lapus.

Egzistuoja daug skirtingų begonijų rūšių, kurių kiekviena pasižymi unikaliomis savybėmis ir auginimo reikalavimais.

Štai keletas pavyzdžių:

Gumbelinės begonijos: Tai populiarūs lauko dekoratyviniai augalai, vertinami dėl didelių ir ryškių žiedų. Jos auga iš gumbų ir gali būti dauginamos dalijant arba sėklomis.

Reksinės begonijos: Šios begonijos auginamos dėl nuostabių, tekstūrinių lapų, kurie gali būti įvairių spalvų ir raštų. Paprastai jos auginamos kaip kambariniai augalai.

Angel Wing Begonias: Jos auginamos dėl patrauklių, asimetriškų lapų ir kabančių žiedų kekių. Jos paprastai auginamos kaip kambariniai augalai.

Rizomatoidinės begonijos: Jos vertinamos dėl dekoratyvių lapų, kurie gali būti įvairių spalvų ir raštų. Jos paprastai auginamos kaip kambariniai augalai.

Semperflorinės begonijos: Tai populiarūs lauko dekoratyviniai augalai, vertinami dėl ilgai žydinčių spalvingų žiedų. Jos dažnai naudojamos kaip lysvių augalai arba konteineriniuose soduose.

Begonijas paprastai lengva prižiūrėti, jas galima auginti įvairiomis sąlygomis – nuo šviesios, netiesioginės šviesos iki dalinio pavėsio. Jos mėgsta gerai drenuojamą dirvožemį ir reguliarų laistymą, tačiau gali būti jautrios perlaistymui, todėl svarbu leisti dirvožemiui išdžiūti tarp laistymų.

Joms taip pat gali būti naudingas reguliarus tręšimas ir retkarčiais genėjimas, kad būtų galima kontroliuoti jų dydį ir formą.

Begonia tuberhybrida, paprastai vadinamos gumbinėmis begonijomis, yra populiari begonijų rūšis, auginama dėl didelių ir ryškių žiedų. Jos kilusios iš Andų kalnų Pietų Amerikoje ir yra vertinamos dėl ryškių spalvų ir ilgo žydėjimo laikotarpio.

Bulvinės begonijos auga iš požeminių gumbų ir gali būti dauginamos dalijant arba sėklomis. Paprastai jos užauga iki 12-18 cm aukščio, turi didelius, asimetriškus lapus, kurie gali būti lygūs arba šiek tiek plaukuoti. Žiedai dideli ir ryškūs, žiedlapiai gali būti raukšlėti arba kutuoti, įvairių spalvų, įskaitant baltą, rausvą, raudoną, oranžinę ir geltoną.

Gumbelinės begonijos dažnai auginamos kaip lauko dekoratyviniai augalai ir yra populiarios konteineriuose ar pakabinamuose krepšeliuose. Jos mėgsta ryškią, netiesioginę šviesą arba dalinį pavėsį ir gerai drenuojamą, tolygiai drėgną dirvą. Jos gali būti jautrios perlaistymui, todėl svarbu leisti dirvožemiui šiek tiek išdžiūti tarp laistymų. Gumbelines begonijas taip pat naudinga reguliariai tręšti subalansuotomis, vandenyje tirpstančiomis trąšomis, kad jos sveikai augtų ir žydėtų. Nužydėjusius gumbus galima išrauti ir laikyti sausai per žiemą, o kitą pavasarį persodinti.

Article Categories:
BEGONIJA

Comments are closed.