Rgp 24, 2020
617 Views

Čiobrelis — reiškia puikus, tiesiog nuostabus kvapas!

Written by

Čiobrelis — reiškia puikus, tiesiog nuostabus kvapas! Būtent dėl to kvapo stabmeldžiai suteikė čiobreliui magiškų savybių. Aukodami dievams auką, mesdavo į laužą ir čiobrelių rūkė smilkalus. Šis aromatinis menkos išvaizdos augaliūkštis anksčiau buvo vadinamas dieviškąja žole. Jame yra iki 1% eterinio aliejaus, į kurio sudėti įeina antimikrobinė medžiaga — timolis. Augalas taip pat turi karčiųjų, dažinių ir rauginių medžiagų, dervų mineralinių druskų, fitoncidų ir kt. Šio šliaužiančio žeme augalo žolė pasižymi dezinfekuojančiomis ir raminančiomis savybėmis.

Jo nuoviras ir skystas ekstraktas vartojamas atsikosėjimui palengvinti ir skausmui malšinti sergant viršutinių kvėpavimo takų kataru, bronchitais, plaučiu uždegimu ligos nurimimo laikotarpiu, bronchektazine liga. Čiobrelio ekstraktas su cukrumi įeina į preparato pertusino sudėti, kuris vartojamas nuo kosulio. O kokios puikios vonios su čiobreliu! Jos skleidžia lauko, žiedų kvapą. Jos naudingos sergant sąnarių, raumenų ir periferinės nervų sistemos ligomis.

Čiobrelio eterinis aliejus vartojamas parfumerijos, konservų ir degtinės bei likerių pramonėje kaip kvapni prieskoninė priemaiša. Buityje čiobrelis vartojamas kaip prieskonis sūdant, mirkant produktus, kaip daržovių, mėsos, žuvies ir kitų patiekalų pagardas.

Article Categories:
AUGALAI

Comments are closed.