Dauguma bebarzdžių vilkdalgių auga drėgnesnėse ar net užliejamose vietose. Barzdotiems vilkdalgiams geriau tinka lengva, vidutinio derlingumo, gerai vandenį praleidžianti dirva, o žemos vietos, kuriose susilaiko stovintis vanduo, visai netinka. Per daug tręšti dirvos nereikia. Labai tinka kaulamilčiai. Juos geriausia įterpti dirvą prieš sodinimą kartu su pelenais. Neturint galima tręšti superfosfatu. Prasidėjus vegetacijai ir butonizacijos metu tręšiama superfosfatu (1 m2 50 g), kalio chloridu (20-30 g) ir amonio sulfatu (20 g). Negalima trąšų barstyti tiesiog ant kero. Jas reikia berti maždaug 10 cm atstumu nuo kerelio, kad nepakliūtų ant šakniastiebio.

Barzdoti vilkdalgiai vienoje vietoje auginami 3-5 metus. Senesnių kerų šakniastiebiai mažai šakojasi, įgauna ilgos grandinės formą, mažiau užmezga žiedinių pumpurų ir vis silpniau žydi. Vilkdalgių, ypač barzdotų, negalima giliai sodinti. Rekomenduojama šakniastiebį užpilti žemėmis ne daugiau kaip 2— 3 cm sluoksniu. Paprastai duobės centre sukasamas kauburėlis, ant kurio uždedamas kerelis, o smulkios šaknys paskleidžiamos gilyn duobelės kraštus. Persodinti ir dauginti juos galima visą vegetacijos laikotarpį. Po peržydėjimo, jei sėklos nereikalingos, stiebus geriau pašalinti. Rudenį rekomenduojama lapus nupjauti, paliekant maždaug 10 cm aukščio stagarėlius, kuriuose žiemoja naujų lapų užuomazgos. Mėlynžiedžio vilkdalgio dauguma hibridinių veislių jautrios temperatūros svyravimams, todėl prieš žiemą reikia juos lengvai pridengti eglišakėmis ar šiaudais.

Vilkdalgiai dauginami sėklomis ir vegetatyviškai. Dauguma rūšinių vilkdalgių užmezga nemažai sėklų. Jie palyginti mažai kryžminasi ir sėkmingai juos galima dauginti sėklomis. Mėlynžiedžio hibridinio vilkdalgio kai kurios veislės visai neužmezga sėklų arba labai mažai dera. Veisliniai vilkdalgiai, išauginti iš sėklų, motininių savybių palikuonims neperduoda.

Vilkdalgių sėklos turi ilgą ramybės periodą, kai kurios jų sudygsta tik po metų ir daugiau (pvz., belapio vilkdalgio sėklos). Kad greičiau ir vešliau sudygtų, rekomenduojama prieš sėją sėklas apdoroti. Teigiamai veikia sėklų luobelės sužeidimas, prieš sėją jų mirkymas, atitinkamas temperatūros režimas. Sėti geriausia prieš žiemą dėžutes ar tiesiog į gruntą.

Dirva turi būti puri. Sėklos įterpiamos maždaug 0,5-1 cm gylyje. Sudygę daigai pikuojami 10-15 cm atstumu. Trečiaisiais po sudygimo metais sodinami i nuolatinę vietą 30-40 cm atstumu.

Kereliai dalijami kastuvu, aštriu peiliu ar rankomis. Kondiciniai barzdotų vilkdalgių kereliai turi ne mažiau kaip 2 3 pumpurus su gerai išvystyta 10 15 cm ilgio šaknų sistema.

Vilkdalgius, turinčius storą mėsingą šakniastiebį, galima dauginti šakniniais ir žaliais auginiais.

Dauginant šakniniais auginiais, anksti pavasarį iškasamas keras, nuplaunamas ir šakniastiebis supjaustomas mažais gabaliukais taip, kad kiekvienoje dalelėje būtų bent po 1 2 akutes ir 1 2 šakneles. Pjūvio vietos užbarstomos medžio anglies milteliais. Paruošti auginiai sodinami į vageles maždaug 3 cm gylyje. Vagelės užpilamos puria kompostine žeme. Taip dauginant, iš vieno 3-4 metų kero galima gauti 50 ir daugiau naujų kerelių.

Žaliais auginiais labai patogu dauginti vasarą žydėjimo metu. Iš žydinčių vilkdalgių galima atrinkti norimą veislę. Išpjovus lapų kuokštą su maža šakniastiebio dalimi pamate, viršutinė kuokšto dalis nupjaunama, paliekant maždaug 15 cm ilgio lapus. Taip paruošus, sodinama į šaltą dauginimui skirtą inspektą ir pridengiama polietilenine plėvele ar stiklo langais. Maždaug po 2-3 savaičių auginiai įsišaknija ir galima perkelti I dirvą. Dalis taip padaugintų vilkdalgių jau sekančiais metais sudaro butonus, kuriuos geriau pašalinti, kad sutvirtėtų kereliai.

Žemaūgiai sausų vietų vilkdalgiai tinka alpinariumams, kiti skverams, landšaftiniams parkams ir sodybiniams sklypams papuošti. Jie sodinami laisvomis grupėmis gazone ar kaip bordiūriniai augalai prie takų. Gerai derinasi mišriose lysvaitėse greta bijūnų, flioksų, pentinių, aguonų, lelijų, lubinų ar kitų daugiamečių. Bebarzdžiai vilkdalgiai sodinami baseinų ar kitų vandens telkinių pakraščiuose.

Žiedai tinka puokštėms. Rekomenduojama skinti, išsiskleidus žiedyne pirmam žiedui. Likusieji butonai vandenyje gerai pražysta.

0