Vas 22, 2023
164 Views

Frezijos yra populiarus žydintis augalas, kilęs iš Pietų Afrikos

Written by

Frezijos yra populiarus žydintis augalas, kilęs iš Pietų Afrikos. Jis žinomas dėl kvapnių, trimitų formos žiedų, kurie būna įvairių spalvų: balti, rožiniai, geltoni, oranžiniai ir violetiniai. Frezijos dažniausiai naudojamos gėlių kompozicijose, taip pat gali būti auginamos kaip kambariniai ar lauko dekoratyviniai augalai.

Yra daugybė skirtingų frezijų veislių, kurių kiekviena pasižymi unikalia spalva ir kvapu.

Štai kelios populiarios frezijų veislės:

Tai labiausiai paplitusi frezijų rūšis, kurios žiedai būna įvairių spalvų: balti, geltoni, oranžiniai, oranžiniai, rožiniai, raudoni ir violetiniai.

Dviejų žiedų frezijos: šios veislės žiedai turi kelis žiedlapių sluoksnius, todėl atrodo pilnesni. Žiedlapiai gali būti vienspalviai arba su kontrastinga juostele per vidurį.

Kvapnioji frezija: ši veislė pasižymi stipriu, saldžiu aromatu, kuris gali pripildyti kambarį malonaus kvapo. Žiedai dažnai būna balti arba pastelinių spalvų.

Aukštos frezijos: šios veislės frezijų stiebai ilgesni nei kitų rūšių frezijų, todėl jos puikiai tinka skintų gėlių kompozicijoms. Žiedai paprastai būna pavieniai ir įvairių spalvų.

Nykštukinė frezija: šios veislės frezijų stiebai trumpesni nei kitų rūšių frezijų, todėl puikiai tinka auginti alpinariumuose arba pasieniuose. Žiedai paprastai būna pavieniai ir įvairių spalvų.

Super milžiniška frezija: šios veislės žiedai yra dideli ir ryškūs, jų skersmuo gali siekti iki 2 cm. Žiedlapiai gali būti vienspalviai arba su kontrastinga juostele per vidurį.

Dvispalvė frezija: šios veislės žiedai, kurių kiekvienas žiedlapis yra dviejų ar daugiau spalvų, sukuria įspūdingą vizualinį efektą. Priklausomai nuo veislės, spalvos gali būti papildomos arba kontrastingos.

Tai tik keli pavyzdžiai iš daugybės skirtingų frezijų rūšių. Kiekviena veislė pasižymi unikaliomis savybėmis, todėl tinkamos veislės pasirinkimas priklausys nuo konkrečių jūsų poreikių ir pageidavimų.

Pateikiame keletą bendrų frezijų priežiūros patarimų:

Šviesa: Frezijos mėgsta ryškią, netiesioginę šviesą. Nelaikykite jų tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes tai gali nudeginti lapus ir žiedus.

Laistymas: Frezijos mėgsta drėgną dirvožemį, bet yra jautrios perlaistymui. Laistykite jas, kai dirva sausa, bet būtinai leiskite vandens pertekliui nutekėti, kad neužmirktų. Augimo sezono metu jas gali reikėti laistyti dažniau.

Temperatūra: Frezijos mėgsta vėsią 60-70 °F (15-21 °C) temperatūrą. Jos gali pakęsti ir šiek tiek aukštesnę temperatūrą, tačiau gali nustoti žydėti, jei bus per karšta.

Tręšimas: Frezijos gali būti tręšiamos subalansuotomis, vandenyje tirpstančiomis trąšomis kas 2-3 savaites vegetacijos metu.

Persodinimas: Frezijas reikėtų persodinti kas 2-3 metus arba kai augalas išauga iš dabartinio indo. Naudokite gerai drenuojantį vazonų mišinį ir indą su drenažo angomis.

Ramybės periodas: Vasaros mėnesiais frezijos natūraliai miega. Norėdami paskatinti augalą užmigti, sumažinkite laistymą ir nustokite tręšti vėlyvą pavasarį arba vasaros pradžioje. Ramybės metu lapai nunyksta ir augalas ilsisi iki rudens.

Kenkėjai ir ligos: Frezijos gali būti jautrios amarams, voratinklinėms erkėms ir kitiems kenkėjams. Jos taip pat gali sirgti grybelinėmis ligomis, jei dirva yra per drėgna. Reguliariai stebėkite savo augalus ir nedelsdami tinkamai apdorokite bet kokias problemas.

Tinkamai prižiūrimos frezijos gali gražiai žydėti keletą savaičių, todėl yra populiarus skintų gėlių ir gėlių kompozicijų pasirinkimas.

Article Categories:
FREZIJOS

Comments are closed.