Vas 25, 2023
313 Views

Gvazdikas yra populiarūs sodo augalai

Written by

Gvazdikas yra populiarūs sodo augalai, dažnai auginami dėl kvapnių, spalvingų žiedų ir visžalių lapų. Gvazdikas – tai žydinčių augalų gentis, kuriai priklauso daugiau kaip 300 rūšių. Jie kilę iš Europos ir Azijos ir paprastai vadinami rausvaisiais arba gvazdikais.

Pateikiame keletą bendrų patarimų, kaip prižiūrėti Gvazdikus:

Šviesa: Gvazdikas mėgsta saulę arba dalinį pavėsį. Jiems reikia bent 6 valandų tiesioginių saulės spindulių per dieną, kad gerai augtų. Vietovėse, kur vasaros būna karštos, jiems gali būti naudinga šiek tiek pavėsio po pietų.

Laistymas: Gvazdikai mėgsta gerai drenuotą dirvožemį ir gali būti jautrūs perlaistymui. Priklausomai nuo oro sąlygų, laistykite juos kartą ar du kartus per savaitę, kad dirva būtų tolygiai drėgna, bet nepermirktų.

Dirva: Gvazdikas mėgsta šiek tiek šarminę dirvą, kurios pH 6,5-7,5. Jei jūsų dirvožemis rūgštus, gali prireikti įberti kalkių, kad būtų sureguliuotas pH. Jie taip pat mėgsta dirvožemį, kuriame gausu organinių medžiagų.

Tręšimas: Gvazdikus galima tręšti subalansuotomis, lėtai išsiskiriančiomis trąšomis pavasarį ir vasaros viduryje. Venkite pertręšti, nes tai gali lemti prastą augimą arba lapų nudegimą.

Nukirpimas: Kad augalas toliau žydėtų, pašalinkite nužydėjusius žiedus. Tai taip pat gali padėti augalui išvengti sėklų ir nukreipti energiją nuo žiedų auginimo.

Genėjimas: Gvazdikas naudinga retkarčiais genėti, kad augalas augtų vešliai ir būtų išvengta kojų, išlinkusių stiebų. Ankstyvą pavasarį arba po to, kai išnyksta pirmieji žiedai, augalą patrumpinkite maždaug trečdaliu.

Kenkėjai ir ligos: Gvazdikas gali pažeisti amarai, voratinklinės erkės ir kiti kenkėjai. Jie taip pat gali sirgti grybelinėmis ligomis, jei dirva yra per drėgna. Reguliariai stebėkite savo augalus ir nedelsdami tinkamai apdorokite bet kokias problemas.

Yra daug skirtingų Gvazdikų rūšių, įskaitant vienmečius, dvimečius ir daugiamečius augalus. Kai kurios populiarios veislės: Sweet William (Dianthus barbatus), Cottage Pinks (Dianthus plumarius) ir Cheddar Pinks (Dianthus gratianopolitanus). Kiekviena veislė pasižymi unikaliomis savybėmis, todėl verta ištirti skirtingas rūšis, kad rastumėte jums tinkamiausią.

Yra daug skirtingų Gvazdikų veislių, kurių kiekviena pasižymi unikaliomis savybėmis.

Štai kelios populiarios Gvazdikų veislės:

Saldusis Viljamas (Dianthus barbatus): Tai dvimetis arba trumpalaikis daugiametis Dianthus, skleidžiantis smulkių, kvapnių rausvų, raudonų ir baltų atspalvių žiedų kekes. Žiedai dažnai būna dvispalviai, tamsesnį centrą supa šviesesni žiedlapiai.

Naminiai rožiniai (Dianthus plumarius): Tai daugiametis daugiametis Gvazdikas, skleidžiantis kvapnius, pavienius arba dvigubus rožinės, raudonos ir baltos spalvos žiedus. Žiedai turi kutuotą kraštelį ir laikosi ant ilgų stiebų.

Šedrinės rožės (Dianthus gratianopolitanus): Tai žemaūgis, kilimėlį formuojantis diantukas, kurio žiedai yra kvapnūs, pavieniai arba dvigubi, rausvi ir balti. Lapai pilkai žali, sudaro tvarkingą, kompaktišką kalvą.

Kininiai žiedynai (Dianthus chinensis): Tai vienmetis Gvazdikas, skleidžiantis smulkių, pavienių arba dvigubų rausvų, raudonų ir baltų atspalvių žiedų kekes. Žiedai turi kutuotą kraštelį ir laikosi ant ilgų stiebų.

Mergelės rožės (Dianthus deltoides): Tai žemai augantis, plintantis Gvazdikas, skleidžiantis smulkių, pavienių arba dvigubų rausvų ir baltų atspalvių žiedų mases. Žiedų krašteliai yra su kutais, o lapai tamsiai žali.

Gvazdikai (Dianthus caryophyllus): Tai daugiametis gvazdikas (Dianthus), išauginantis didelius, kvepiančius rausvus, raudonus ir baltus žiedus. Žiedai dažnai naudojami skintų gėlių kompozicijose, jie gali būti vienviečiai arba dviviečiai.

Tai tik keli įvairių Gvazdikų rūšių pavyzdžiai. Kiekviena veislė pasižymi unikaliomis savybėmis, todėl tinkamos veislės pasirinkimas priklausys nuo konkrečių jūsų poreikių ir pageidavimų.

Article Categories:
GVAZDIKAI

Comments are closed.