Vas 28, 2023
588 Views

Hortenzijos – tai žydinčių augalų gentis

Written by

Hortenzijos – tai žydinčių augalų gentis, kuriai priklauso daugiau kaip 70 rūšių. Jos kilusios iš Azijos ir Amerikos ir yra populiarūs sodo augalai, garsėjantys didelėmis, ryškiomis žiedų galvutėmis, kurios būna įvairių spalvų: rožinės, mėlynos, baltos ir violetinės. Hortenzijos taip pat dažnai naudojamos kaip skintos gėlės.

Yra daug skirtingų hortenzijų veislių, kurių kiekviena pasižymi unikaliomis savybėmis.

Štai kelios populiarios hortenzijų veislės:

Didžialapė hortenzija (Hydrangea macrophylla): Tai viena labiausiai paplitusių hortenzijų veislių, pasižyminti didelėmis, apvaliomis žiedų galvutėmis, kurios būna rožinės, mėlynos ir violetinės spalvos. Ji dar vadinama mopedine hortenzija arba prancūziškąja hortenzija.

Lacecap hortenzija (Hydrangea serrata): Ši veislė atrodo subtiliau nei didžialapės hortenzijos, jos žiedų galvutės yra plokštesnės, su centrine smulkių, vaisingų žiedų kekše, apsupta didesnių, efektingų, sterilių žiedų. Žiedai būna mėlynų, rausvų ir baltų atspalvių.

Panelinė hortenzija (Hydrangea paniculata): Šios veislės hortenzijos žiedai yra dideli, kūgio formos, sudaryti iš mažesnių, pavienių žiedų. Jos būna baltos, kreminės, rožinės ir raudonos spalvos.

Lygiažiedė hortenzija (Hydrangea arborescens): Ši veislė pasižymi didelėmis, apvaliomis žiedų galvutėmis, kurios būna baltų arba šviesiai žalių atspalvių. Ji taip pat žinoma kaip laukinė hortenzija arba sniego kalvos.

Ąžuolinė hortenzija (Hydrangea quercifolia): Ši veislė pavadinta dėl išskirtinių lapų, kurie primena ąžuolo lapus. Žiedai yra kūgio formos ir būna baltų, rausvų arba raudonų atspalvių.

Laipiojanti hortenzija (Hydrangea petiolaris): Ši veislė yra vijoklinė vijoklinė giraitė, vasarą skleidžianti baltų, kvapnių žiedų kekes. Ja dažnai dengiamos sienos arba grotelės.

Tai tik keli pavyzdžiai iš daugybės skirtingų hortenzijų rūšių. Kiekviena veislė pasižymi unikaliomis savybėmis, todėl tinkamos hortenzijos pasirinkimas priklausys nuo konkrečių jūsų poreikių ir pageidavimų.

Pateikiame keletą bendrų patarimų, kaip prižiūrėti hortenzijas:

Šviesa: Dauguma hortenzijų mėgsta dalinį pavėsį arba filtruotą saulės šviesą, nors kai kurios rūšys gali pakęsti ir visą saulę. Dėl per daug tiesioginių saulės spindulių gėlės gali nuvysti, todėl geriausia jas sodinti tokioje vietoje, kur ryte šviečia saulė, o po pietų – pavėsis.

Laistymas: Hortenzijos mėgsta nuolat drėgną dirvožemį, tačiau gali būti jautrios perlaistymui. Priklausomai nuo oro sąlygų, laistykite jas kartą ar du kartus per savaitę, kad dirvožemis būtų tolygiai drėgnas, bet ne permirkęs.

Dirva: Hortenzijos mėgsta gerai drenuotą, rūgščią dirvą, kurioje gausu organinių medžiagų. Joms taip pat naudinga į dirvožemį įmaišyti sieros arba aliuminio sulfato, kad išliktų mėlyna spalva.

Tręšimas: Hortenzijoms naudingos subalansuotos, lėtai išsiskiriančios trąšos pavasarį ir dar kartą vasaros viduryje. Venkite pertręšti, nes dėl to hortenzijos gali prastai augti arba nudegti lapai.

Genėjimas: Hortenzijoms naudinga retkarčiais genėti, kad jos augtų vešliai ir būtų pašalintos nudžiūvusios ar pažeistos šakos. Genėjimo laikas ir būdas priklauso nuo konkrečios jūsų hortenzijos rūšies.

Kenkėjai ir ligos: Hortenzijos gali būti jautrios amarams, voratinklinėms erkėms ir kitiems kenkėjams. Jos taip pat gali sirgti grybelinėmis ligomis, jei dirva yra per drėgna. Reguliariai stebėkite savo augalus ir nedelsdami tinkamai apdorokite bet kokias problemas.

Yra daug skirtingų hortenzijų rūšių, įskaitant mopedinę (Hydrangea macrophylla), margaspalvę (Hydrangea serrata), paniculinę (Hydrangea paniculata) ir ąžuolinę (Hydrangea quercifolia). Kiekviena rūšis pasižymi unikaliomis savybėmis, todėl verta pasidomėti skirtingomis rūšimis, kad surastumėte jums tinkamiausią.

Article Categories:
HORTENZIJA

Comments are closed.