Vas 19, 2023
502 Views

Jurginas – tai daugiamečių gumbasvogūnių augalų gentis

Written by

Jurginas – tai daugiamečių gumbasvogūnių augalų gentis, kilusi iš Meksikos ir Centrinės Amerikos. Jos labai vertinamos dėl ryškių, ryškiaspalvių žiedų, kurie būna įvairių formų ir dydžių.

Štai keletas svarbiausių faktų apie jurginus:

Žiedų spalvos: Jurginai būna įvairių spalvų: rožinės, raudonos, geltonos, geltonos, oranžinės, violetinės ir baltos. Kai kurių veislių žiedai dvispalviai arba įvairiaspalviai.

Žiedų formos: Jurgino žiedai būna įvairių formų: pavieniai, anemono, vandens lelijos, kaktuso ir pompono. Žiedai gali būti įvairaus dydžio: nuo mažų, į sagę panašių žiedelių iki didelių, vakarienės lėkštės dydžio žiedų.

Žydėjimo sezonas: Priklausomai nuo veislės, jurginai žydi nuo vasaros vidurio iki ankstyvo rudens.

Auginimo sąlygos: Geriausiai jurginai auga saulėje ir derlingoje, gerai drenuotoje dirvoje. Tai švelnūs daugiamečiai augalai, todėl šaltame klimate juos reikėtų iškasti ir laikyti per žiemą.

Dauginimas: Jurginai paprastai dauginami dalijant gumbus pavasarį arba vasarą imant stiebų auginius.

Naudojimas: Jurginas yra populiarūs kaip sodo augalai, taip pat yra puikios skintos gėlės gėlių kompozicijoms.

Yra daug skirtingų jurginų veislių, kurių kiekviena pasižymi unikaliomis savybėmis. Kai kurios populiarios veislės: tamsiai raudonais žiedais žydi “Bishop of Llandaff”, kreminės rausvos spalvos žiedais žydi “Café au Lait”, o mažais įvairių spalvų rutuliškais žiedais – “Pompon Mix”.

Yra daugybė jurginų veislių, kurių kiekviena pasižymi unikaliomis savybėmis. Štai keletas populiariausių jurginų rūšių:

Šie jurginai turi vieną eilę žiedlapių, supančių centrinį diską. Jų būna įvairių spalvų ir jie puikiai pritraukia į sodą bites ir kitus apdulkintojus.

Šių jurginų centrinį diską supa didesnių žiedlapių žiedas, todėl jie atrodo panašiai kaip anemonų žiedai. Jie būna įvairių spalvų ir dažnai naudojami gėlių kompozicijose.

Šie jurginai žydi dvigubais žiedais, primenančiais vandens lelijas, su keliais žiedlapių sluoksniais aplink centrinį diską. Jie būna įvairių spalvų ir puikiai tinka skintoms gėlėms.

Šie jurginai turi ilgus, siaurus, dygliuotus žiedlapius, kurie lenkiasi atgal link žiedo centro. Jų būna įvairių spalvų ir jie populiarūs dėl savo unikalios formos.

Pomponiniai jurginai: šių jurginų žiedai yra maži, rutulio formos, sudaryti iš glaudžiai suspaustų žiedlapių. Jie būna įvairių spalvų ir dažnai naudojami gėlių kompozicijose.

Dekoratyviniai jurginai: šių jurginų žiedai visiškai dvigubi, žiedlapiai apvalūs, dažnai šiek tiek smailėjantys. Jie būna įvairių spalvų ir yra populiarūs tiek soduose, tiek gėlių kompozicijose.

Šių jurginų žiedai didžiausi iš visų jurginų veislių – jų žiedai gali siekti iki 12 cm skersmens. Jie būna įvairių spalvų ir dažnai naudojami kaip sodo puošmena.

Tai tik keli pavyzdžiai iš daugybės skirtingų jurginų rūšių. Kiekviena veislė pasižymi unikaliomis savybėmis, todėl tinkamos veislės pasirinkimas priklausys nuo konkrečių jūsų poreikių ir pageidavimų.

Article Categories:
JURGINAI

Comments are closed.