Bir 16, 2016
4071 Views

KATILĖLIS – kambarinė lapinė gėlė

Written by

KATILĖLIS (Campanula L.)

Žiedingasis katilėlis (Campanula isophyla Moretti). Katilinių (Campanulaceae) šeimos augalas, kilęs iš pietų Italijos. Stiebas šviesiai žalias, svyrantis, gausiai apaugęs lapais. Lapai apskriti, širdišku pamatu, kraštai nelygūs, karpyti. Žiedai šakučių viršūnėse, balti, žvaigždiški.

Kambariuose gerai auga ir melsvais žiedais cv. Mayi hort. Lapai didesni negu aukščiau aprašytojo, pūkuoti, todėl atrodo pilkai žali. Žiedai švelniai mėlyni, stambūs. Žydi vasarą ir ankstyvą rudenį.

Dauginamas auginiais ir kerelio dalimis. Auginiai su 2-3 šaknelėmis sodinami į smėlį. Gerai įsišaknija 10°C temperatūroje. Po to augalai (po 3-5) sodinami į 8 cm skersmens vazonus. Galima dauginti ir viršūniniais auginiais, kurie pjaunami nuo motininių augalų ir sodinami į vazonus arba dauginimo dėžę ir pridengiami stiklu. Kol išleis šaknis, reikia dažnai vėdinti, saikingai purkšti, saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. įsišakniję augalai sodinami į derlingą puveningą žemę. Laistoma gausiai, kad visa žemė prisigertų vandens. Tręšiama srutomis arba mineralinių trąšų mišiniu 2 kartus per mėnesį (nuo kovo iki spalio mėn.). Šviesiuose kambariuose katilėlis gerai auga, gausiai žydi. Žiemą geriau laikyti vėsesnėje šviesioje patalpoje.

Tinka ažūrinėms sienelėms, ant lentynėlių.


Šaltinis: A. Lučinskienė „Kambarinės lapinės gėlės“ ir wikipedia

Article Categories:
KAMBARINĖS GĖLĖS

Parašykite komentarą