Bir 4, 2016
1741 Views

LIGUSTRAS – kambarinė lapinė gėlė

Written by

Ligustras (Ligustrum L.)

Japoniškas ligustras (Ligustrum japonicum Tnbg.). Alyvmedinių (Oleaceae) šeimos visžalis krūmas. Kilęs iš Japonijos. Lapai ovališki, šviesiai žali, odiški, apatinė jų pusė šviesesnė už viršutinę, pakraščiai lygūs. Žiedai balti, kekėse.

Dauginamas auginiais ir sėklomis. Auginiai pjaunami pusiau sumedėję su 3 pumpurais ir sodinami dauginimo dėžėje į drėgną smėlį. Dėžė pridengiama stiklu. Pirmą savaitę purškiama bent 2 kartus per dieną. Kai susidaro kalius, drėkinama mažiau, dažniau vėdinama. Šaknis išleidžia po 3-4 savaičių. Įsišakniję auginiai sodinami vazonuose į kompostinę žemę arba į velėninės ir lapinės žemės mišinį. Tinkamiausias dauginti laikas — pavasaris. Galima dauginti ir sėklomis. Sėklas reikia stratifikuoti. Sausio mėnesį sėklos sumaišomos su drėgnu smėliu ir supilamos į vazonėlius. Jie laikomi rūsyje arba užkasami po sniegu. Pavasarį sėklos pasėjamos. Kai ligustras paauga, reikia nukirpti viršūnę, tada iš lapų pažastų pradeda augti šakutės. Nupjautus ūglius galima įšaknydinti. Genint galima išauginti gražios formos krūmelį.

Gerai auga šviesiuose vėsiuose kambariuose. Vėsiose patalpose (5-8°C temperatūroje) gerai žiemoja, šiltose meta lapus. Vasarą laistoma gausiai, retkarčiais purškiama. Žiemą laistoma saikingai, 2 kartus per savaitę. Tręšiama srutomis arba amonio salietra (3 g litrui vandens).

Tinka erdvioms patalpoms dekoruoti, jauni augalai — kompozicijoms su kitais augalais.


Šaltinis: A. Lučinskienė „Kambarinės lapinės gėlės“ ir wikipedia

Article Categories:
KAMBARINĖS GĖLĖS

Parašykite komentarą