Vas 25, 2023
37 Views

Meilenis – Amaryllidaceae šeimos žydinčių augalų gentis

Written by

Meilenis – Amaryllidaceae šeimos žydinčių augalų gentis, paprastai vadinama amariliais. Šie augalai kilę iš tropinių Centrinės ir Pietų Amerikos regionų ir garsėja ryškiais, trimitų formos įvairių spalvų žiedais: raudonais, rožiniais, baltais, dryžuotais arba įvairiaspalviais.

Štai keletas svarbiausių faktų apie Meilenius:

Žiedų išvaizda: Meilenių žiedai yra dideli, ryškūs, trimitinės formos, su šešiais žiedlapiais ir centriniu trimito formos vainiku. Žiedai išsidėstę kekėmis ant aukšto, tvirto stiebo.

Žydėjimo sezonas: priklausomai nuo veislės, Meilenis paprastai žydi nuo žiemos pabaigos iki ankstyvo pavasario.

Auginimo sąlygos: Meilenis mėgsta gerai drenuotą dirvą ir ryškią, netiesioginę saulės šviesą. Galima auginti konteineriuose arba sodo lysvėse, jis ištvermingas.

Dauginimas: Meilenis paprastai dauginamas svogūnėliais, kuriuos galima dalyti rudenį, kai lapai nuvysta.

Naudojimas: Meilenis populiarus kaip kambarinis arba sodo augalas dėl savo įspūdingų žiedų.

Kai kurios populiarios Meilenių veislės: raudonžiedė “Red Lion”, baltažiedė “Mont Blanc”, rausva “Apple Blossom” ir įvairiaspalvė “Striped Giant”.

Čia pateikiama informacija apie populiarias Meilenių veisles ir patarimai, kaip prižiūrėti šiuos augalus:

Veislės:

‘Red Lion’: Tai klasikinė veislė su dideliais, tamsiai raudonais žiedais ir baltu kakleliu.

‘Minerva’: Šios veislės žiedlapiai balti su raudonais dryželiais ir geltona gerkle.

‘Charisma’: Šios veislės žiedai tamsiai rausvi, su baltu kakleliu ir tamsiai rausvomis juostelėmis.

‘Papilio’: Šios veislės žiedai unikalūs, drugelio formos, baltais žiedlapiais ir raudonais dryželiais.

‘Picotee’: Šios veislės žiedlapiai balti su raudonais arba rožiniais kraštais.

Priežiūra:

Laistymas: Meilenis mėgsta, kad būtų tolygiai drėgna, bet neperšlapusi. Laistykite, kai viršutinis dirvos sluoksnis išdžiūsta, ir būtinai pasirūpinkite geru drenažu, kad išvengtumėte šaknų puvinio.

Apšvietimas: Meilenis mėgsta ryškią, netiesioginę šviesą. Per daug tiesioginių saulės spindulių gali nudeginti lapus ir žiedus.

Tręšimas: vegetacijos metu (pavasarį ir vasarą) Meilenis reikėtų tręšti kas 2-3 savaites subalansuotomis trąšomis. Netręškite ramybės periodu (rudenį ir žiemą).

Temperatūra: Meilenis mėgsta 60-70 °F (15-21 °C) temperatūrą, jį reikia saugoti nuo skersvėjų ir didelių temperatūros svyravimų.

Persodinimas: Meilenius reikia persodinti kas 2-3 metus, naudojant gerai drenuojantį vazonų mišinį. Persodinkite po žydėjimo arba ankstyvą pavasarį, prieš prasidedant naujam augimui.

Ramybės periodas: rudenį ir žiemą Meilenis turi būti ramybės periodas. Šiuo laikotarpiu sumažinkite laistymą ir nustokite tręšti, leiskite lapams natūraliai nudžiūti.

Laikydamiesi šių priežiūros patarimų ir pasirinkę tinkamą veislę, galėsite džiaugtis nuostabiais Meilenio žiedais savo namuose ar sode.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
MEILENIS

Comments are closed.