Rgp 18, 2019
452 Views

Našlaitė pavasario gėlynų augalas

Written by

Našlaitė (Viola L.)

Našlaitinių (Violaceae) šeimos augalas. Gentyje yra apie 400 rūšių.

Tikroji našlaitė (V. tricolor L. sin. V. wittrochiana hort). Tai daugiametė, gėlininkystėje dažniausiai auginama kaip dvimetė gėlė. Vegetacijos pradžioje krūmas kompaktiškas, vėliau išsidraikęs, 15-20 cm aukščio. Lapai žali, apatiniai ovaliniai, viršutiniai lacentiški, karpytais pakraščiais. Šaknis kuokštinė. Žiedai pavieniai, dvilyčiai, sudaryti iš dviejų viršutinių ir trijų apatinių apyžiedžio lapelių. Vaisius — triskiautė dėžutė. Sėklos blizgančios, kiaušiniškos. Našlaitės — kryžanadulkis augalas, ir sėklojai turi būti auginami gerai izoliuoti.

Gerai auga vėsioje, drėgnoje, gerai drenuotoje, patręštoje organinėmis trąšomis, neutralios arba silpnai šarminės reakcijos dirvoje.

Sėklos sėjamos liepos mėn. saulėtas lysves arba šaltus inspektus. vieną inspekto langą pasėjama 4-5 g sėklų, kurios sudygsta po 8-14 dienų. Pikuojama, išsikalus trečiam lapeliui, 4-5 cm atstumu. Rudeni galima sodinti į nuolatinę vietą arba palikti žiemoti nepersodinus, bet tik tokiu atveju, jei pirmą kartą buvo išpikuota ne tankiau kaip 15 cm atstumu. įšalus žemei, pridengiama eglišakėmis, šiaudais. Lapai netinka, nes po jais daigai gali iššusti. Dangą reikia nuimti ankstyvą pavasarį.

Našlaitė pavasario gėlynų augalas. Gausiai žydi, esant vėsiam orui. Užėjus vasaros karščiams, ištįsta, žiedai susmulkėja ir praranda savo dekoratyvumą. Dėl to ji gėlynuose auginama kaip vienmetė.

Našlaitė labai mėgiama gėlė palangių ir balkonu loveliuose.

Article Categories:
VIENMETĖS GĖLĖS

Parašykite komentarą