Rgp 19, 2020
151 Views

Pušies pumpurai – pagalba apsirgus

Written by

Pušies pumpurai renkami tada, kai jie išauga iki 3 5 cm didumo (balandžio pabaigoje — gegužės pradžioje), nuplaunami ir smulkiai supjaustomi. Kilogramas pumpurų užpilama 3 4 litrais vandens ir verdama 25 minutes. Po to 2 kartus iškošiama per marlę ir gaminamas sirupas: 1 kilogramą pumpurų nuoviro dedama 1 kg medaus ir 10 g smulkiai supjaustyto pikio. Gautas sirupas pakaitinamas iki 45°, atšaldomas ir laikomas hermetiškai uždarytame inde vėsioje vietoje. Geriama po arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną prieš valgi nuo kosulio, susirgus ligomis, atsiradusiomis nuo peršalimo, laringitais ir kitomis kvėpavimo takų ligomis. Neprarado savo vertės ir pušų sakai. Jie vartojami terpentinui, kanifolijai ir dervai gauti.

Terpentinas vartojamas trynimams (tepalams, kompresams) sergant radikulitu, reumatu, podagra, kaip antimikrobinis vaistas, iš jo gaunamas preparatas terpinhidratas, kuris vartojamas nuo kosulio. Terpentinas dar vartojamas sintetiniam kamparui gauti. Kanifolija yra kai kurių trauklapių ir kleolo (skysčio tvarsčiams, užlipalams fiksuoti, ypač chirurgijoje) komponentas. Prieš keliasdešimt milijonų metų vietomis mūsų žemės sausumą dengė tankūs pušynai. Šie senoviniai medžiai milžinai turėjo vieną keistą, dar neišaiškintą savybę. Jų šaknyse, kamienuose ir šakose kaupėsi milžiniškas kiekis lipnių gelsvų sakų. Iš stichiškai sužeistų kamienų žaizdų tekėjo skaidrūs gintariniai sakai ir laipsniškai tingdami tankėjo.

Praėjo daug daug metų, ir suslėgti sakai galutinai suakmenėjo. Maždaug taip mokslas aiškina gintaro susidarymą. Daugelyje šalių ne vieną dešimtmetį kantriai renkamos gintaro kolekcijos su jame esančiais smulkiais vabzdžiais ir augalų liekanomis; tai nebylią žilos istorijos liudytojų kolekcijos. Manyta, kad gintaras turi daugybę gydomųjų savybių, kad jis gali laiduoti net amžiną gyvenimą. Jis buvo gyvybingumo, sveikatos ir ilgaamžiškumo simbolis. Gintaro atsiradimą moksliškai išaiškino M. Lomonosovas. Mūsų laikais gintaras vis plačiau naudojamas lakų, dažų, medicinos instrumentams gaminti. Iš gintaro gaunama gintaro rūgštis, kuri yra nepakeičiamas vitamino D ir kitų preparatų gamybos produktas, taip pat labai svarbi parfumerijos pramonėje.

Gintaras buvo labai populiarus tolimosios praeities liaudies medicinoje. Jį vartojo Galenas ir Avicena. žinoma receptų, kurių neatskiriama dalis buvo gintaras, liaudies gydytojai vartojo jj sergant daugeliu ligų. Plačiai išgarsėjo degutas — pušies sausos distiliacijos produktas. Ji turi dervų ir fenolių, pasižymi antimikrobinėmis ir parazitinėmis savybėmis, iš jo pagamintas tepalas vartojamas niežams, egzemai, žvynelinei ligai, žaizdoms ir opoms gydyti. Višnevskio balzaminis tepalas vartojamas furunkulams, karbunkulams, tromboflebitams, limfadenitams, nudegimams, nušalimams, taip pat varikozinėms opoms granuliacijos stadijoje gydyti. Degutas įeina į Vilkinsono tepalo sudėtį, kuris vartojamas esant niežams, sergant kai kuriomis kitomis parazitinėmis ir grybinėmis odos ligomis.

Article Categories:
AUGALAI

Comments are closed.