Rgp 6, 2022
450 Views

Sėjamasis kukurūzas – vienmetis, kultūrinis augalas

Written by

Sėjamasis kukurūzas priklauso varpinių (Gramineae) šeimai. Vienametis, kultūrinis augalas; pastaruoju metu mūsų šalyje pradėtas masiškai sėti kaip maistinis ir pašarinis augalas.

Kuokeliniai ir piesteliniai kukurūzų žiedai sukrauti atskiruose žiedynuose. Gydymui vartojamos piestelinių žiedų piestelės (stigmata maydis); jos renkamos kol dar žalios. Praktiškai jos iš burbuolių išpešamos ir tuojau džiovinamos pastogėse. Sausą žaliavą hermetiškai uždaryti, nes ji labai hidroskopiška.

Žaliavoje randama amino junginių, riebalinių ir eterinių aliejų, gliukozidinio pobūdžio medžiagų, vitaminų C, K ir kitų medžiagų. Tenka pasakyti, kad svarbiausios veikliosios medžiagos dar ne visiškai ištirtos. Tačiau mokslinėje medicinoje ši žaliava vis labiau pradedama vartoti. Mūsų terapeutai vartoja cholangitams, hepatiams gydyti. Aplamai tai yra tulžies sekreto ir šlapimą silpnai vaanti priemonė, ypač esant inkstų ir pūslės uždegiminiams procesams. Literatūroje randama nurodymų, kad kukurūzo piestelių preparatai tirpina inkstų akmenis. Mūsų farmacinė pramonė išleidžia skystą ekstraktą (Extractum Stigmatis Maydis fluidi).

Article Categories:
AUGALAI

Comments are closed.