Bir 20, 2016
2537 Views

VIKSVUOLĖ – kambarinė lapinė gėlė

Written by

VIKSVUOLĖ (Cyperus L.)

Pražangialapė viksvuolė (Cyperus ternifolius L.). Viksvinių (Cyperaceae) šeimos augalas, kilęs iš Madagaskaro. Užauga iki 2 m aukščio. Stiebas stačias, briaunuotas, ilgas, viršūnėje yra lapų skrotelė. Lapai linijiški. Jei augalai gerai prižiūrimi, išauga 2 eilių lapai. Žiedai neryškūs. Vertinama dėl gražios formos.

Dauginama kero dalimis ir auginiais pavasarį. Stiebo viršūnė pjaunama su lapų skrotele ir sodinama drėgną smėlį. Po 2 savaičių iš skrotelės centro išauga naujas augalas. Skrotelę galima šaknydinti ir vandenyje. Viksvuolė sodinama į mėšlinės, lapinės ir durpinės žemės mišinį (lygiomis dalimis). Seni augalai persodinami kas dveji metai, jauni – kasmet. Vasarą augalai purškiami vandeniu. Vazonas su augalu laikomas iki pusės vandenyje. Žiemą viksvuolė iškeliama iš vandens, laistoma saikingai. Vasarą tręšiama du kartus per mėnesį karvių mėšlo srutomis (litras srutų 10 litrų vandens).

Tinka patalpoms puošti pavieniui ir kompozicijose su kitais augalais loveliuose, kvadratuose. Gerai auga tiek šviesiose, tiek tamsiose patalpose. Žiemą pakenčia vėsesnes patalpas (10-12°C). Po 5 metų patariama atnaujinti.


Šaltinis: A. Lučinskienė „Kambarinės lapinės gėlės“ ir wikipedia

Article Categories:
KAMBARINĖS GĖLĖS

Parašykite komentarą